Lütfen izlediğiniz filmlere yorum yapmayı unutmayınız. Görüşleriniz bizim için değerlidir. Film İstek Bölümünden İstekte Bulunabilirsiniz. Çalışmayan filmleri lütfen player altındaki "Sorun Bildir" butonu ile bildiriniz. Güncel Sinema Dünyasından Haberleri Sitemizden Takip Edebilirsiniz. Çalışmayan Videolar En Kısa Zamanda Yenilenecektir. Sitemizdeki tüm filmler güncellenmektedir en kısa zamanda sıkıntısız tüm filmler çalışacaktır.

Robert Pattinson

 •   Doğum Yeri: İngiltere
 •  Doğum Tarihi: 13 Mayıs 1986
 •   0 Hayranı Var
Robert Douglas Thomas Pattinson, İngiliz oyuncu, yapımcı ve model. Alacakaranlık serisindekiEdward Cullen rolüyle tanınmış ve ünlenmiştir.
Pattinson Londra, İngiltere'de doğdu. Babası, Richard, Amerika'dan araç ithal ediyordu. Annesi, Clare ise bir modellik ajansı'nda çalışmaktaydı. Ayrıca Pattinson'ın Lizzy Pattinson ve Victoria Pattinson adında iki ablası vardır. Londra'nın Barnes banliyösünde büyüdü. Ardından 12 yaşına kadar Tower House School'da okudu. Buradan ayrılınca eğitimine The Harrodian School'da devam etti. Barnes Theatre Company'de amatör tiyatroya dahil oldu. Buraya dahil olduktan sonra Guys and Dolls oyununda küçük bir rol aldı. Ardından Anything GoesOur TownMacbeth ve Tess of the d'Urbervilles oyunlarında da sahne almıştır.
Pattinson 12 yaşındayken modellik yapmaya başladı. Hackett'in 2007 sonbahar koleksiyonunda yer aldıktan sonra Aralık 2008'de modellik yapmaktan vazgeçti ve bu mesleği bıraktı. Gerekçe olarak ise “Artık fazla kaslı ve erkeksi olduğunu, eskisi gibi ilgi çekmediğini” belirtti.
2013 yılının haziran ayında Pattinson, Dior Homme'un yeni yüzü seçildi ve Romain Gavras tarafından yönetilen 1000 LIVES başlıklı reklam kampanyası'nda yer aldı. Sonraları reklam kampanyasının fotoğrafçısı Nan Goldin tarafından, Robert'ın kampanya için çekildiği fotoğraflarının koleksiyonunu Robert Pattinson: 1000 Lives adlı bir kitapta topladı ve yayımladı.
Pattinson, oyunculuk kariyerinde Twilight (Alacakaranlık) serisinde canlandırdığı Edward Cullen karakteri ile tanınmıştır. Seride yer alan filmler yazar Stephenie Meyer'in kitaplarından esinlenerek yapılmıştır. Pattinson, daha önce Harry Potter ve Ateş Kadehi filminde Üçbüyücü Turnuvası'nda Hogwarts'ı temsil edecek olan Cedric Diggory, Little Ashes filminde Salvador Dali, The Haunted Airman filminde Toby Jugg gibi rollerde yer almıştır.
2010'da Remember Me (Beni Unutma) adlı filmde Tyler Hawkins karakterini canlandırmıştır. Filmdeki rol arkadaşı Lost dizisiyle ünlenen Emilie De Ravin olmuştur. 2010 yılında Pattinson'un rol aldığı bir diğer film olan ve Ekim 2011'de Türkiye'de vizyona giren Bel Ami filminde yer almıştır. Filmde ünlü gazeteci Georges Duroy karakterini canlandıran Pattinson'un filmdeki rol arkadaşı Kill Bill filmi ile tanınan Uma Thurman olmuştur. Pattinson Türkiye'de 15 Nisan 2011'de vizyona girmiş olan Water For Elephants (Aşkın Büyüsü) filminde yer almaktadır. Filmde Jacob Jankowski karakterini canlandırmaktadır. Filmdeki rol arkadaşı Reese Witherspoon'dur. 2012 yılında David Cronenberg'in çekmiş olduğu Don DeLillo'nun aynı adlı romanından uyarlanan Cosmopolis filminde oynadı. Film, Cannes Film Festivali'nde gösterildi. Türkiye'de 10 Ağustos 2012'de vizyona girdi. Günümüzde de, Los Angeles'ta aktris sevgilisi Kristen Stewart ile ortak kullandıkları evleri bulunmaktadır. Son zamanlarda olan sorunlardan dolayı evi terk etmiş ve Kristen Stewart'tan ayrılmıştır. Fakat barışmışlardır. 2013 yılının Mayıs ayında tekrar ayrıldılar. 2010 MTV Film Ödülleri'nde en iyi erkek oyuncu ve uluslararası yıldız ödüllerinin de sahip olan Pattinson 2009'da Time dergisi tarafından yaşayan en seksi erkek seçilmiştir.
Pattinson oyunculuk kariyerinin başlarında yardımcı karakterlerle izleyici karşısına çıktı. Rol aldığı ilk yapımlar Ring of the Nibelungs adına Alman yapımı televizyon filmi ve Reese Witherspoon'un başrolünde yer aldığı Vanity Fair oldu. Ancak Vanity Fair'de oynadığı sahneler sonradan çıkarıldı ve sadece filmin DVD'sinde yayınlandı.
 
  Robert Pattinson Rol Aldığı Filmler - Robert Pattinson FilmleriTümünü Gör
 • 1080P
  Kayıp Şehir Z izle
  Kayıp Şehir Z izle
  İngiliz kaşif Percival Fawcett (Charlie Hunnam), Brezilya'da Amazon havzasında, balta girmemiş ormanların arasında daha önce var olduğu bilinmeyen kadim bir medeniyetin izlerine rastlamıştır. Ancak gelişmiş bir medeniyet bulduğun...
  •   Tür : Savaş, Biyografi
  •   İzlenme: 1048
  •   1
     0
  •   Vizyon : 2017
  •   Süre : 140 Dk.
  IMDb7.4
  MultiDil
  Robert Pattinson Haberleri Tümünü Gör
Robert Pattinson'lı 24 Mayıs 2018
"Damsel" Robert Pattinson'ı Amerikan sınırlarına sürüklüyor....
Haberi Oku   55   0
30 Mart 2017
"The Lost City of Z" 21 Nisan'da sinemalarda!...
Haberi Oku   236   0